Stok Ve Depo Yönetimi

Stok yönetimi, hammadde, yardımcı madde, yarı mamul ya da mamullerin, zamanında en uygun maliyetle tedarik edilmesi ve/veya bulundurulmasına yönelik faaliyetlerin bütünüdür.

İşinizi Dönüştürün

Stok yönetiminde, talep tahminleri ve üretim planlama verileri kullanılarak, stoklama yapılır. Sipariş maliyeti, elde tutma maliyeti, elde bulundurmama maliyeti göz önünde bulundurularak emniyet seviyesi ve sipariş verme noktaları belirlemek temel gerekliliklerdir.

Bütün bunlar detaylı raporlar ile sağlanır ve bu raporlar, stoğun her hareketinin programa girilebileceği bir yazılım ile oluşur.

Stok hareketleri lojistik faaliyetleriniz dışında (eksiksiz ve doğru ürün teslimatları) direkt olarak müşteri memnuniyetini de etkileyen önemli bir usundur. Hızlı ve doğru teslimat müşteri bağlılığını arttıracaktır; ancak bazen tek başına yeterli olamayabilir.

Tüm bunları ve çok daha fazlasını Comport ile stok yönetiminizi herhangi bir karışıklık olmadan zamanı verimli kullanarak yapabilirsiniz.

Detaylı Stok Kartları

Detaylı Stok Kartları

Gelişmiş Stok kartı özelliği ile her bir ürün için çoklu birim üzerinden kart oluşturabilir, benzer ürünleri ilişkilendirip gruplayabilir, özel kod tanımlamaları yapabilir, özel açıklamalar ile detay bilgiler girebilir, çoklu resim ekleyebilme ile özelleştirebilir, renk-beden gibi özel ayırımlara girebilirsiniz.

Alternatif ürün tanımı ile stok dışı ürünlerde muadil ürünler ile satışı durdurmadan müşterilerinizi memnun edebilirsiniz.
 
Alınan – Verilen siparişlerinizi faturalayabilir, siparişlerinizi peyderpey karşılayabileceğiniz gibi karşılanmayan miktarları beklemede tutabilir ve teslimat sonuna kadar takip edebilirsiniz.

Gelişmiş Fiyatlandırma

Çok gelişmiş bir fiyatlandırma alt yapısı bulunan Comport neredeyse bugüne kadar gelen her türlü ürün fiyatlandırma ve müşteri gruplarına göre değişen farklı senaryolarda kampanyaları rahatlıkla göğüslemiştir.

Muadil ürün, depo içi lokasyon, seri no ve garanti takip, lot takibi, kalite takibi, randıman hesabı, emanet mal işleri, saha satış otomasyonu, takım ürün, şantiye/proje takip gibi bir çok özellik ile stoklarınızı çok daha gerçek hayata yakın hareket ettirebileceksiniz.

Takım ürün oluşturma ile tek bir stok kartı giriş ve çıkışı ile daha evvelden tanımlı olan alt ürünlerin istenilen miktar ve fiyatta çıkışının arka planda yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Gelişmiş Fiyatlandırma
Barkodlu Çalışma

Barkodlu Çalışma

Barkod genelde stok kartına tanımlandıktan sonra satış ekranında kullanılıp çoğunlukla diğer programlarca unutulur. Comport neredeyse stok kartının kullanılabileceği her yerde barkod kullanımını sağlamaktan imtina etmemiştir!

Entegre edilebilen sanayi cihazları ile çalışabilirsiniz. Kantarlar, teraziler, endüstriyel tartılar, lazerli metre sayım cihazlarından veri okunabilir ve sizin üretiminize özel uyarlanabilir ekranlar ile size özel giriş ekranları tasarlanabilir.

Barkod sistemlerinin kullanımı ile stok giriş ve çıkışlarınızı ve sayım işlemlerinizi zamanı verimli kullanarak hızlıca ve hatasız bir şekilde yaparak otomatize edebilirsiniz.

Çoklu Depo Bizim İşimiz

Orta ve büyük ölçekli firmalar birden fazla depo ile çalışmakta ve sevkiyatlarını teslim lokasyonuna en yakın olan depodan yapmak isteyebilirler. Çoklu depo özelliği ile kontrol altında tuttuğunuz stoklarınızın optimum seviyesini ayarlayabilir, kolayca depolar arası transfer ve düzenleme yapabilir, ürün çıkışlarını teslimat yapılacak olan adrese en yakın olan depodan gerçekleştirebilirsiniz.

Böylece her zaman stoklarınızda yeterli oranda ürün bulundurabilir, termin sürelerinin doğru bir şekilde verilmesini sağlayabilir ve sevkiyat masraflarından kara bile geçebilirsiniz. Stok durumunuz belirlemiş olduğunuz risk limitine yaklaştığında üretiminizi arttırarak veya satın alma ile dengeyi sağlayabilirsiniz.

Çok büyük depolara sahip olsanız bile Lokasyon özelliği sayesinde her bir ürününüzü olabilecek en kısa zamanda zorlanmadan bulabilirsiniz. Lokasyon özelliği özellikle otomotiv ve yedek parça sektörü gibi büyük çaplı ürün gamına sahip işletmeler için çok kullanışlı ve pozitif değer katacak bir özelliktir.

Çoklu Depo Kullanımı

Stok Kartlarının Genel Özellikleri

 • Minimum / Maksimum seviye bilgisi girilerek, bugün raporlarında her açılışta seviyeyi aşan stoklar izlenir.
 • Stok kartı için sınırsız fiyat tanımı yapılabilir.
 • Stok kartları için hem farklı dövizlerle hem de her stok birimi için ayrı ayrı fiyat tanımı yapılabilir.
 • Sınırsız sayıda stok birim seti oluşturulabilir ve stok kartına bağlanan birim setinin birim çarpanlarında stok kartına özgü değişiklik yapılabilir.
 • Stok fiyat adları Alış Fiyatı, Satış Fiyat, iskontolu Fiyat şeklinde tanımlanabilir ve stok kartında fiyat ismine göre fiyatlar işlenebilir.
 • Stok kartının her birimi için ayrı fiyat tanımlanabileceği gibi, yerel para birimi veya farklı dövizlerden fiyatlarda belirlenebilir. Örneğin “adet” birimi için hem TL hem USD hemde EURO fiyatı girebilirsiniz.
 • Bir stok için, stok grubu için veya cari grubu için özel fiyat ve indirim tanımları yapılabilir.
 • “Depo Mevcutları” ile stokların depo depo mevcutları liste olarak izlenebilir.
 • “Depo Mal Talebi” ile depoların diğer depolardan mal talepleri kayıt altına alınabilir ve talepler hızlıca depo transferine dönüştürülebilir.
 • Toplu stok güncelleme ile seçili stokların grup, özel kod, marka, kategori, KDV,
 • ÖTV gibi birçok alanı toplu olarak değiştirilebilir.
 • “Toplu Fiyat Ayarlama sihirbazı” ile istenen özelliklerdeki stoklar çağrılarak, hızlı fiyat girişi ve toplu fiyat ayarlaması yapılabilir.
 • Alternatif stoklar stok kartında tanımlanarak, daha sonra biten stoklar için önerilebilecek alternatifler listelenebilir.
 • Stokların alış ve satış KDV oranları farklı girilebilir.
 • Ürün alımlarında kalite bilgisi girilerek, örneğin mısırda nem oranı pamuk alımında randıman oranı işlenebilir.
 • Stok birleştirme ile fazladan açılan ve hareketi olan stokları başka bir stok ile birleştirebilir ve bu sayede stok hareketini diğer stok kartına aktarıp stok karmaşasını azaltır.
 • Anlık fiyatı değişen stoklarda günlük ürün fiyatı her açılışta ayarlanabilir.
 • Stok kartına ait tüm bilgiler, tek ekranda izlenebilir ve değiştirilebilir.
 • Depoda yapılan lokasyon tanımı ile stoklar belli bir depo lokasyonuna konulabilir ve çıkarılabilir.
 • Tevkifat uygulanacak ya da uygulanmayacak stoklar ayrılabilir.
 • Stok kartına özel ÖTV oranları girilebilir.
 • Stoklara sınırsız sayıda resim eklenebilir.
 • Stok kartına her birim için sınırsız barkod eklenebilir, otomatik barkod oluşturulabilir ve barkodlar istenen formatlarda etiketlere barkod yazıcıları ile uyumlu şekilde yazdırılabilir.
 • Ean13, Ean8 gibi farklı türde barkodlar girilebilir ve barkod hata denetimi ile barkodların doğruluğu test edilebilir.
 • Stok kartlarında, stok ile ilgili önemli bilgileri stok notları bölümüne girebilir ve bu sayede satın almada, üretimde, paketlemede, sevkiyatta dikkat çekmek istediğiniz konuları not düşebilir ve bir yığın aksilikten kurtulursunuz.
 • Özel kod ve stok grubu ile stoklarınızı farklı gruplara ayırabilir, özelliklerine göre tasnif edebilir, bu sayede daha etkili ve profesyonel raporlar alabilirsiniz.
 • Stoklar seri numarası ile takip edilebilir ve bu seri numaraları ile garanti takibi yapılabilir.
 • Stoklar lot takip ile parti numaralarına göre takip edilebilir.

Size Hemen Yardımcı Olalım

Bize Sorun